משלוח חינם מעל 350 ש"ח

סל הקניות שלך עדיין ריק

drops of god סידרת היין החדשה מבית אפל טי.וי שאתם חייבים לראות

אז חיפשתי מה אני יכול לראות בטלוויזיה… לפעמים החיפוש לוקח יותר זמן מאשר הצפייה. נכנסתי לבדוק מה חדש בשירות הסטרימינג של אפל וראיתי סידרה חדשה עם תמונה של כוס של יין.

התחלתי לקרוא על הסדרה ואמרתי לעצמי שמקסימום אנסה פרק אחד ואפסיק במידה וזה לא מעניין ( משהו שאני עושה לעיתים קרובות). לומר את האמת? היה קשה לי להאמין שאפשר לייצר איזשהו מתח מלראות מישהו מרחרח כוס של יין, אך . נלכדתי.כשאפל הציעו לי בסוף הפרק להמשיך לפרק הבא היד לחצה במהירות על כפתור האישור.

טיפות האלוהים הוא סיפור על יין, משפחה ותחרות. הסדרה נפתחת עם טעימת יין של מומחה יין שמצליח לזהות את היין (מקור גיאוגרפי, יצרן ושנת בציר) רק על פי הרחתו. הקטע הזה החזיר אותי 5 שנים אחורה בזמן, כשראיתי טעימה עיוורת של יאיר היידו, השותף שלי בצ’ירז. אני לא יודע אם יצא לכם אי-פעם לחזות בקסם הזה שמישהו מיומן טועם יין ומצליח לזהות את הזנים והמקור המדויק של היין לרבות ארץ, כפר, חלקה ושנת בציר. אני רק זוכר שהסתכלתי מהצד ואמרתי לעצמי שזה לא הגיוני. איך בן אנוש יכול לעשות את זה? שנים אחר כך יאיר הסביר לי שזה שריר שהוא מאמן עשרות שנים וכל אחד יכול להגיע לרמה הזו (אני עדיין לא מאמין לו).

נחזור לסדרה, שעלילתה מתפתחת סביב מותו של אלכסנדר לז’ר, חובב היין בעל האוסף היקר בעולם, שמשאיר אחריו ירושה מדהימה: בית בשווי של 7 מיליון דולר ומרתף עמוס ב-87,000 בקבוקים, שלדעת מומחים הוא האוסף הפרטי החשוב ביותר בעולם וששוויו למעלה מ-100 מיליון דולר. אך במקום להוריש את רכושו בצורה הפשוטה והמקובלת, אלכסנדר מתכנן תחרות מרובת שלבים כדי לוודא שהאוסף יגיע לידיים הנכונות. שני אנשים בלבד מקבלים הזדמנות לתבוע את הירושה: בתו המנוכרת של אלכסנדר, קאמי, שאותה אימן מגיל צעיר כדי שתגדל עם חיך ואף מפותחים במיוחד, ובן חסותו בעולם היין, איסיי, אחד ממוחות היין המבטיחים ביותר בעולם (ואותו בחור שזיהה את היין בפתחית הפרק). מיד בהתחלה, העניינים מתחילים להסתבך. בעוד איסיי הוא אנין יין מוכשר להפליא, קאמי, שלא די בכך שלא דיברה עם אביה כבר שנים, פיתחה עם השנים סלידה פיזית ופוסט-טראמוטית מאלכוהול: לגימה אחת והיא מספיקה כדי שהיא תתעלף ואפה שלה ידמם ללא שליטה.

והתחרות, אם זה לא ברור עד עכשיו, היא לטעום יין בצורה עיוורת ולנחש את מאפייניו.

יש למתחרים חודש לזהות את זהות היין ואת הבציר הנכון.

לפחות על־פי שלושת הפרקים ששוחררו בינתיים, התוכנית עוקבת בעיקר אחרי קאמי והניסיון שלה להבין את הנושא ה-״קטן״ הזה שעשוי למנוי ממנה את ירושת אביה. כדי שתוכל לתת פייט הגון למתחרה היפני, היא מבלה חודש בכרם בצרפת שנמצא בבעלות חבר של אביה ובו בילתה זמן רב כילדה. שם, בסיוע של הכורמים המקומיים, אב ובנו, היא לומדת על הארומות השונות כדי לנסות לחברם לטעמים שהיא צריכה לזהות כדי לנצח בתחרות. באמצעות צילום נפלא שמספק חוויה ויזואלית לא שגרתית, הסידרה גורמת לצופה לחוש את הטעימות של קאמי בצורה סוחפת. כאשר היא מנסה לזהות יין או טעם מסוים, היא נכנסת לחלל בזיכרונה שבנוי בתצורה של תיקיות וקטלוגים, מעין ארמון המוח המלא שבו נמצאים כל הפרטים שאביה לימד אותה (וכמה זיכרונות ופלאשבקים חשובים שיעזרו לצופים). לפעמים אלו פרצי צבע שמופיעים בטעימה ולפעמים .יש לה זיכרון מהעבר שעוזר לה להבין האם לפניה אזוב אולי שורש סלרי

בין כל הדרמה שמתפתחת סביב תחרות היין משובצת דרמה משפחתית שהופכת מורכבת יותר ויותר , ומתפרשת על פני שנים רבות. המניעים של קאמי ואיסיי נראים לכאורה ברורים. קאמי נלחמת כדי להוכיח את עצמה בעולם שאליו נראה שהיא כבר לא שייכת. איסיי, בינתיים, מנסה לפלס את דרכו, כזו שמתמקדת בתשוקה היחידה שלו, בזמן שמשפחתו העשירה מנסה להניא אותו מלהשקיע בעולם היין ולשכנעו לעבוד בחברת היהלומים של המשפחה. אבל ככל שההיסטוריה של השניים מתבהרת – וכמה גילויים מפתיעים נחשפים – שתי הדמויות הופכות למעניינות ומורכבות הרבה יותר.

סדרת המנגה המקורית

אז נכון שאני לא ידוע כמומחה היין בחברה שלנו (יש עליי המון בדיחות בגלל זה, ובגלל שהמשקה האהוב עליי הוא זירו),אך מצאתי את הסידרה הזו מרתקת – לא רק בגלל הדרמה העסיסית אלא גם בגלל ההצצה לעולם שאני אמנם חלק ממנו, אבל לא באמת משתתף בטעימות יין ובהחלטות של מה יכנס לעולם של צ׳ירז ומה לא. בשביל זה יש לנו את המומחים הטובים ביותר, יאיר היידו ואיתי גלייטמן, שבאמת עובדים קשה וטועמים מאות יינות בשבוע על מנת להחליט איזה יין יהיה ראוי ומעניין לקהל שלנו. זה היה מרתק לראות את התהליך המדויק שהגיבורים עושים בסידרה בכל הקשור לזיהוי יינות או בכלל של סומלייה במסעדה.

עודד רסקין – במאי הסדרה

אנקודות נוספות:

  • אחרי שראיתי מספר פרקים התחלתי לחפש מי אחראי על הממתק הזה. תופתעו לגלות שהבמאי של הסידרה הוא עודד רסקין.
  • הסידרה מתבססת על סדרת מנגה יפנית שהצליחה מאוד ביפן ובצרפת.

יאללה לכו תמזגו כוס..

ואם מישהו חושב שהוא יכול להתחרות בזיהוי יינות עם החבר’ה שלנו אז אתם יודעים איפה למצוא אותי.